Sala Koncertowa NOSPR
Kup bilet
Benjamin Britten

Winter Words (sł. Thomas Hardy) op. 52

Robert Schumann

Liederalbum für die Jugend op.79

Sceny dziecięce op. 15

die Jugend op. 79 (wybór)

Robert Schumann

Fünf Lieder (sł. H.Ch. Andersen) op. 40

Benjamin Britten

Who are these Children? (sł. W. Soutar) op. 84 (wybór)

Ian Bostridge
tenor
Saskia Giorgini
fortepian
Ian Bostridge

Ian Bostridgejest artystą o międzynarodowej sławie. Można go usłyszeć w najznakomitszych salach koncertowych Europy, Japonii i Ameryki Północnej, regularnie występuje też na festiwalach w Aldeburgh, Salzburgu, Edynburgu, Monachium, Wiedniu i Schwarzenbergu. Jako solista-rezydent związany był z wiedeńskim Konzerthaus, nowojorską Carnegie Hall, Het Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonią w Luksemburgu, londyńskim Barbican Centre i Wigmore Hall. Jego repertuar operowy obejmuje role Tamina (Czarodziejski flet Mozarta), Jupitera (SemeleHändla) i Aschenbacha (Śmierć w Wenecji Brittena) dla English National Opera, Quinta (The Turn of the Screw Brittena), Don Ottavia (Don Giovanni Mozarta) i Calibana (Burza Adèsa) dla londyńskiej Royal Opera House w Covent Garden, Don Ottavia dla wiedeńskiej Staatsoper, Toma Rakewella (The Rake’s Progress Strawińskiego) dla bawarskiej Staatsoper w Monachium i Quinta dla mediolańskiej La Scali.

Wśród najważniejszych planów artysty na sezon 2017/18 znalazły się Les nuits d’été Berlioza z Seattle Symphony pod batutą Ludovica Morlota, tournée po obu wybrzeżach Ameryki, partia tytułowa w oratorium Jephtha Händla dla Opéra national de Paris oraz War Requiem Brittena z Staatskapelle Berlin pod batutą Antonio Pappano. Jest także solistą-rezydentem Orkiestry Filharmonii w Seulu.

Za liczne nagrania uhonorowany został wszystkimi najważniejszymi międzynarodowymi wyróżnieniami, otrzymał też piętnaście nominacji do nagrody Grammy. W roku 2014 podczas ceremonii New Year’s Honours otrzymał tytuł komandora orderu imperium brytyjskiego. W roku 2016 za najnowszą książkę Schubert’s Winter Journey: Anatomy of an Obsession odebrał Pol Roger Duff Cooper Prize, nagrodę w dziedzinie literatury non-fiction.

www.facebook.com/IanBostridge