Sala Koncertowa NOSPR
Kup bilet
Ian Bostridge
tenor
Saskia Giorgini
fortepian
Ian Bostridge

Ian Bostridgejest artystą o międzynarodowej sławie. Można go usłyszeć w najznakomitszych salach koncertowych Europy, Japonii i Ameryki Północnej, regularnie występuje też na festiwalach w Aldeburgh, Salzburgu, Edynburgu, Monachium, Wiedniu i Schwarzenbergu. Jako solista-rezydent związany był z wiedeńskim Konzerthaus, nowojorską Carnegie Hall, Het Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonią w Luksemburgu, londyńskim Barbican Centre i Wigmore Hall. Jego repertuar operowy obejmuje role Tamina (Czarodziejski flet Mozarta), Jupitera (SemeleHändla) i Aschenbacha (Śmierć w Wenecji Brittena) dla English National Opera, Quinta (The Turn of the Screw Brittena), Don Ottavia (Don Giovanni Mozarta) i Calibana (Burza Adèsa) dla londyńskiej Royal Opera House w Covent Garden, Don Ottavia dla wiedeńskiej Staatsoper, Toma Rakewella (The Rake’s Progress Strawińskiego) dla bawarskiej Staatsoper w Monachium i Quinta dla mediolańskiej La Scali.

Wśród najważniejszych planów artysty na sezon 2017/18 znalazły się Les nuits d’été Berlioza z Seattle Symphony pod batutą Ludovica Morlota, tournée po obu wybrzeżach Ameryki, partia tytułowa w oratorium Jephtha Händla dla Opéra national de Paris oraz War Requiem Brittena z Staatskapelle Berlin pod batutą Antonio Pappano. Jest także solistą-rezydentem Orkiestry Filharmonii w Seulu.

Za liczne nagrania uhonorowany został wszystkimi najważniejszymi międzynarodowymi wyróżnieniami, otrzymał też piętnaście nominacji do nagrody Grammy. W roku 2014 podczas ceremonii New Year’s Honours otrzymał tytuł komandora orderu imperium brytyjskiego. W roku 2016 za najnowszą książkę Schubert’s Winter Journey: Anatomy of an Obsession odebrał Pol Roger Duff Cooper Prize, nagrodę w dziedzinie literatury non-fiction.

www.facebook.com/IanBostridge