Sala Koncertowa NOSPR
Kup bilet
Peter Philips

Ecce vicit Leo

Ascendit Deus

Richard Dering

Ave verum corpus

Orgelinterludium

Peter Philips

Ave verum corpus

Orgelinterludium

William Byrd

Ave verum corpus

Philippe de Monte

 Super flumina Babylonis

William Byrd

Quomodo cantabimus

Richard Dering

Factum est silentium

Peter Philips

Gaudent in coelis

Richard Dering

Gaudent in coelis

Ave Virgo gloriosa

Henry Purcell

The Blessed Virgin's Expostulation

William Byrd

Lulla, lullaby

Peter Philips

Cantantibus organis

Thomas Tallis

O nata lux

William Byrd

Ne irascaris, Domine

Peter Philips

Ave Jesu Christe

Justin Doyle
Dyrygent
RIAS Kammerchor
RIAS Kammerchor

RIAS Kammerchorspotyka się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie. Jego profil artystyczny jest jedyny w swoim rodzaju. Pośród chórów profesjonalnych zespół ten jest pionierem w historycznej praktyce wykonawczej. Od momentu założenia zespołu, w 1948, RIAS (skrót: Radio in the American Sector, czyli ‘radio w amerykańskim sektorze’, pochodzi od miejsca założenia, które znajdowało się w amerykańskiej strefie okupacyjnej Berlina) stało się wzorcowym przykładem organizacji promującej modernistyczną i współczesną muzykę. W kontekście tej działalności interpretacje dzieł zarówno klasycyzmu, jak i romantyzmu nabrały intensywniejszej barwy oraz głębi. Od 2007 kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru jest Hans-Christoph Rademann, który rozpoczął nowy etap w zakresie doboru repertuaru oraz kształtowania brzmienia zespołu.

W 2013 Chór Kameralny RIAS otrzymał honorową nagrodę Nachtigall, przyznawaną przez niemiecką krytykę płytową. Trzy lata wcześniej został wyróżniony przez brytyjskie wydawnictwo Gramophone i znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych chórów na świecie.

Chór kameralny RIAS wraz z takimi zespołami jak Rundfunk-Sinfonieorchester oraz Rundfunkchor Berlin należy do grupy zespołów wykonawczych Radia Niemieckiego, którego udziałowcami jest Federacja Republiki Niemieckiej, miasto Berlin oraz rozgłośnia radia Berlin-Brandenburg.