Już po raz trzeci zapraszamy Państwa na Festiwal Katowice Kultura Natura, który odbędzie się w dniach 12 – 21 maja 2017 r.

W tym roku Festiwal Katowice Kultura Natura gościć będzie wspaniałą Budapest Festival Orchestra i jej założyciela oraz dyrektora artystycznego Ivana Fischera. Koncerty tej orkiestry, zaliczanej przez magazyn Gramophone do grona jednej z dziesięciu najlepszych na świecie, odbędą się 15 i 16 maja.

Jak co roku zapraszamy także na recital fortepianowy. 13 maja wystąpi, uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia, słynny na całym świecie polski pianista Piotr Anderszewski.

Koncert 14 maja będzie okazją do posłuchania międzynarodowej gwiazdy opery – kontratenora Bejuna Mehty w towarzystwie znakomitej, znanej festiwalowej publiczności z niezapomnianego koncertu sprzed roku Akademie für Alte Musik Berlin.

Na Festiwalu, wzorem poprzednich edycji, zagości także muzyka kameralna. 17 maja wystąpi uznany niemiecki Artemis Quartett.

19 maja to wieczór poświęcony muzyce dawnej. Wystąpi Graindelavoix – założony w Antwerpii, międzynarodowy, wyjątkowy zespół wokalny, specjalizujący się w muzyce średniowiecza i renesansu.

Jak co roku częścią Festiwalu będą także dwa koncert abonamentowe Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą dyrektora artystycznego Festiwalu Alexandra Liebreicha (12 i 18 maja).

20 maja w sali kameralnej wystąpi Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca.

Ostatni dzień Festiwalu to koncert jazzowy wybitnego włoskiego trębacza Enrico Ravy i pianistki Geri Allen. 

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi będzie instalacja muzyczna Mother Lode I-III na terenie Muzeum Śląskiego, autorstwa Agaty Zubel. W instalacji wezmą udział muzycy Orkiestry Muzyki Nowej.