Szanowni Państwo!

Przestawiamy program główny Festiwalu Katowice Kultura Natura 2016, a wraz z nim nową odsłonę strony internetowej www.kulturanatura.eu

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o koncertach i artystach, którzy wystąpią w tegorocznej – drugiej edycji Festiwalu

Festiwal Katowice Kultura Natura
Duchowość
13-22.05.2016

dyrygent Alexander Liebreich

NOSPR

Matan Porat (fortepian)
Valérie Hartmann-Claverie (fale Martenota)

program:

Olivier Messiaen – Symfonia Turangalîla 

dyrygent Ilan Volkov

Mahler Chamber Orchestra

Claire Booth (sopran)

program:

Joseph Haydn – 26 Symfonia d-moll Lamentatione Hob. I/26

Gustav Mahler – I Symfonia D-dur Tytan, cz. II Blumine (wersja wczesna)

Claude Vivier – Lonely Child

***

Gustav Mahler – III Symfonia d-moll, cz. II Co opowiadają mi kwiaty na łące
(oprac. Benjamin Britten)

Giacinto Scelsi – Elohim

Richard Wagner – Idylla Zygfryda WWV 103

dyrygent Thomas Søndergård

Mahler Chamber Orchestra

Claire Booth (sopran)

program:

Jean Sibelius – VII Symfonia C-dur op. 105

Benjamin Britten – Les Illuminations  op. 18

***

Franz Schubert – Symfonia C-dur Wielka D 944

Grigory Sokolov (fortepian)

program:

Robert Schumann –

Arabeska op. 18

Fantazja C-dur op. 17

***

Fryderyk Chopin –

2 Nokturny op. 32

Sonata b-moll op. 35

WIECZÓR PIEŚNI

Franz-Josef Selig (bas)

Gerold Huber (fortepian)

Cuarteto Casals

program:

Anton Webern – Langsamer Satz

Maurice Ravel – Kwartet smyczkowy F-dur

***

Anton Webern – Fünf Sätze op. 5

Ludwig van Beethoven – XII Kwartet smyczkowy Es-dur op.127 

dyrygent Alexander Liebreich

NOSPR

Chór Filharmonii Narodowej

Iwona Sobotka (sopran)

program:

Johannes Brahms – Nänie op. 82

Anton Webern – Das Augenlicht op. 26

Johannes Brahms – Pieśń przeznaczenia op. 54

***

Karol Szymanowski – Litania do Marii Panny op. 59

Igor Strawiński – Symfonia psalmów

Akademie für Alte Musik Berlin

program:

Johann Sebastian Bach –

II Koncert brandenburski F-dur BWV 1047

IV Koncert brandenburski G-dur BWV 1049

I Suita orkiestrowa C-dur BWV 1066

***

V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050

III Suita orkiestrowa D-dur BWV 1068

dyrygent Marek Moś

AUKSO

Tatiana Monogarova (sopran)

Sergei Leiferkus (bas)

program:

Franz Schubert – Kwartet smyczkowy d-moll Śmierć i dziewczyna D 810 (oprac. Gustav Mahler)

***

Dymitr Szostakowicz – XIV Symfonia op. 135

Charles Lloyd

Wild Man Dance Orchestra: Gerald Clayton fortepian, Reuben Rogers bas, Eric Harland perkusja, Miklos Lukacs cymbały, Sokratis Sinopoulos lutnia

Program Festiwalu Katowice Kultura Natura 2016!